«АГРОКОМПЛЕКС «ЗЕЛЕНА ДОЛИНА» УКЛАВ УГОДУ З ЄБРР ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО РОЗШИРЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

Завдяки цій угоді ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» залучає кредит в розмірі 15 млн EUR від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) на фінансування екологічно чистого розширення виробничих потужностей. В рамках Проєкту буде збудована нова молочна ферма згідно зі стандартами ЄС, розширені потужності зернових силосів, збільшений земельний банк та придбана енергоефективна сільськогосподарська техніка. А грант FINTECC, який підтримується ЄС, допоможе компанії у впровадженні кліматичних технологій.

Фінансовий директор ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» Оксана Вишня, яка керувала Проєктом, розповіла про новий етап у діяльності компанії:

 - Залучені кошти у розмірі 15 млн EUR «Агрокомплекс «Зелена долина» направить на здійснення заходів із оновлення підходів у веденні молочного тваринництва із застосуванням новітніх стандартів добробуту тварин, а також інвестує в розширення сучасних зернових силосів, які працюватимуть на біомасі (палети із лушпиня соняшника).

Водночас підприємство запровадить передові методи управління послідом відповідно до підходу економіки замкненого циклу, коли послід переробляється шляхом поділу на тверді частинки та рідку фракцію. Ця ініціатива фінансуватиметься за рахунок гранту в розмірі 64 тис EUR, наданого в рамках програми Центру фінансів та трансферу технологій ЄБРР зі зміни клімату (FINTECC). В Україні FINTECC підтримується ЄС через міжнародну програму EU4Climate.

Отримання кредиту від ЄБРР – важливий крок в історії розвитку «Агрокомплексу «Зелена долина». Компанія залучає міжнародного фінансового партнера з бездоганною репутацією, що надає довгострокове фінансування програми розвитку компанії на вигідних умовах. Залучення кредиту від ЄБРР свідчить про стійку фінансову та соціально-екологічну позицію компанії сьогодні і в майбутньому.

Унаслідок реалізації Проєкту викиди СО2 скоротяться приблизно на 40% і допоможуть уникнути викиду метану в атмосферу. Також компанія взяла зобов’язання запровадити Інтерактивну Глобальну Модель Екологічної оцінки Тваринництва (GLEAM-I), інструмент, розроблений FAO для відстеження викидів парникових газів. Дані дозволять компанії розробити план дій щодо подальшого скорочення викидів. Витрати на впровадження GLEAM-I частково покриватимуться за рахунок коштів від FAO.

Capital Times виступила ексклюзивним фінансовим радником ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» в рамках залучення фінансування від ЄБРР на суму 15 млн EUR, допомагаючи компанії на кожному етапі залучення фінансування. Проєктна команда: Сергій Гончаревич (керуючий партнер), Дмитро Барановський (Віце-президент компанії) та Владислав Шарига (старший аналітик).